Express-Miejski.pl

244 zgłoszenia w ciągu wakacji. Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa spełnia swoją rolę

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Każdego dnia policjanci weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Każdego dnia policjanci weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ząbkowiccy funkcjonariusze sprawdzili jakie zagrożenia podczas wakacji na mapie zagrożeń bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali goście i mieszkańcy powiatu ząbkowickiego.

W czasie trwania tegorocznych wakacji ząbkowiccy policjanci odnotowali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa łącznie 244 zgłoszenia od osób, które chcą mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w okolicy swojego zamieszkania.

Akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, miejsca grupowania się małoletnich, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, a także używanie środków odurzających, czy spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym to tylko część zagrożeń jakie można zgłaszać policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to aplikacja, dzięki której przy pomocy komputera lub telefonu, można w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Zgłoszenia naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu.

Podczas tegorocznych wakacji na terenie powiatu ząbkowickiego mundurowi odnotowali najwięcej zgłoszeń w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania pojazdów. Łącznie zgłoszeń drogowych było w miesiącu lipcu i sierpniu 125. Policjanci weryfikowali te zgłoszenia patrolując rejon w nich podany i dążąc do ich wyeliminowania. Duża część zgłoszeń dotyczyła również używania środków odurzających i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Wskazane tam miejsca objęte były nadzorem mundurowych, szczególnie dzielnicowych, na których terenie zaznaczono wskazane wyżej zagrożenia.

Mimo, że większość zdarzeń ma charakter incydentalny to jednak weryfikacja tych zagrożeń zmniejsza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich ponownego powstawania. Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Prosimy jednak o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. W pilnych przypadkach, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA