Express-Miejski.pl

Test gimnazjalny 2011: Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z przedmiotów ścisłych

Test gimnazjalny 2011: Uczniowie rywalizowali z przedmiotami ścisłymi fot.: sxc.hu

Trzecioklasiści, uczący się w polskich gimnazjach w dniu dzisiejszym zmagali się z testem, którego najbardziej się obawiali. Był to bowiem test matematyczno-przyrodniczy, a uczniowie wykazywali się wiedzą z lekcji takich przedmiotów jak: matematyka, biologia, geografia, fizyka oraz chemia.

Test był zdecydowanie łatwiejszy od tego, z którym zmagali się uczniowie w roku poprzednim. Arkusz egzaminacyjny na początku sprawdzał umiejętności uczniów z działu procentów. Nie zabrakło także czytania danych z przedstawionych tabeli czy zadań z treścią, które są nagradzane największą ilością punktów.

Oto kilka przykładowych zadań z arkusza:

 • Ania ulepiła kuliste kulki o średnicy 1 cm, wykorzystując całkowicie dwa kawałki modeliny.  Każdy z kawałków modeliny miał kształt walca o średnicy 2cm i wysokości 6 cm. Ile koralików ulepiła Ania? Zapisz obliczenia.
 • Jakie dwie główne grupy destruentów są odpowiedzialne za rozkład martwej materii organicznej?
 • Jacek zastąpił baterię w obwodzie dwiema takimi samymi bateriami  połączonymi szeregowo. Zauważył wówczas, że napięcie na oporniku wzrosło dwukrotnie. Uzupełnij zdania.

  Natężenie prądu elektrycznego wzrosło/nie zmieniło się/zmalało.
  Opór elektryczny opornika wzrósł/nie zmienił się/ zmalał.
  Moc opornika wzrosła/zmalała 2/4 razy.

  Jak można przeczytać na różnych forach internetowych, uczniowie są raczej z siebie zadowoleni. Część z nich żałuje popełnionych błędów, inni są zaś zaskoczeni dobrą znajomością przedmiotów ścisłych. A jak poszło Wam?

  W dniu jutrzejszym, uczniowie napiszą test z języka obcego. Jego wynik nie będzie miał wpływu jednak na przyjęcie ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej. Życzmy powodzenia!

 • Herdek

  4

  Dodaj komentarz

  Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

  KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Test gimnazjalny 2011: Uczniowie rywalizowali z przedmiotami ścisłymi

   2011-04-13 15:45:58

   Herdek

   Trzecioklasiści, uczący się w polskich gimnazjach w dniu dzisiejszym zmagali się z testem, którego najbardziej się obawiali. Był to powiem test matematyczno-przyrodniczy, a uczniowie wykazywali się wiedzą z lekcji takich przedmiotów jak: matematyka, biologia, geografia, fizyka oraz chemia.

  • 2011-04-13 17:49:30

   gość: ~powodzenia

   Człowieku, jeżeli sie nie znasz, to nie wydawaj opini o trudności tego testu, bo obrazasz uczniów. Moze komuś, kto dawno się nie uczył test na pierwszy rzut oka wydaje się łatwy. Spróbuj rozwiązać zadania.

  • 2011-04-13 19:40:03

   astra

   Uczniowie nie mogą "rywalizować z przedmiotami ścisłymi". "Przedmiot śctisły " nie jest konkurentem ucznia :))) Mogą jednak owi uczniowie rywalizować "w przedmiotach ścisłych". Generalnie chodzi o to , że oni ( w przypadku testu , który jest tematem artykułu ) nie rywalizują ze sobą w danym temacie a jeno sprawdzaja swoją wiedzę w "przedmiotach ścisłych". Dbajmy o kulkturę języka. Dlatego tytuł artykułu brzmieć winien : np. "Uczniowie sprawdzali swoja wiedzę z przedmiotów ścisłych".

  • 2011-04-13 19:45:46

   gość: ~no nie...

   cyt. z artykułu : "Był to powiem test matematyczno-przyrodniczy"... BOWIEM , BOWIEM do ciorta!

  • 2011-04-13 19:51:17

   gość: ~Herdek

   ostatnio dodany post

   Astra, słuszna uwaga, zmienione, dzięki. Jeśli chodzi o słowo powiem = bowiem przytrafiła się literówka. Pozdro.

  REKLAMA