Express-Miejski.pl

Krajowa ósemka pod kontrolą policji

Krajowa ósemka fot.: Express-Miejski.pl

Niektórzy kierowcy rozwijają nadmierne prędkości, często nie zwracając uwagi na warunki panujące na drodze. Dlatego mając to na uwadze Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzi wzmożone działania na drodze krajowej nr 8 w celu wyeliminowania przejawów piractwa drogowego.

Wzmożone kontrole na drodze nr 8 zostaną przeprowadzone na terenie kilku powiatów: wrocławskiego oleśnickiego, kłodzkiego, ząbkowickiego oraz dzierżoniowskiego.

Od dziś w kilku miejscach na tej trasie pojawią patrole oznakowane, jak i nieoznakowane policjantów ruchu drogowego. Akcja będzie kontynuowana również w miesiącu lipcu, a więc w okresie wyjazdów urlopowych. Służbę pełnić będą tam policjanci ruchu drogowego wyposażeni między innymi w: video-rejestratory, mierniki prędkości oraz alkotesty.

Podczas działań na drogach policjanci zwracać będą szczególna uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości, ale również na:

- stan trzeźwości kierujących,
- stan techniczny pojazdów,
- stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości wypadów drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego na bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

KWP Wrocław

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Krajowa ósemka pod kontrolą policji

  2011-06-29 14:27:21

  KWP Wrocław

  Niektórzy kierowcy rozwijają nadmierne prędkości, często nie zwracając uwagi na warunki panujące na drodze. Dlatego mając to na uwadze Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzi wzmożone działania na drodze krajowej nr 8 w celu wyeliminowania przejawów piractwa drogowego.

 • 2011-06-29 15:28:12

  gość: ~gość

  w końcu ktoś zacznie czuwać nad kierowcami łamiącymi przepisy. :)

 • 2011-06-29 17:27:26

  gość: ~kierowca

  A może by Panowie pomyśleli, że to najwyższy czas przebudować tę polną dróżkę nieprzystowsowaną do szybkiego ruchu? Najlepiej wkopać kilka znaków i wysłać policję.

 • 2011-06-29 22:57:42

  gość: ~blee

  Jadąc chwilkę temu w kierunku Barda na zjeździe mijałem "stłuczkę"... nie byłem zdziwiony że jedno z uszkodzonych aut to DeKieL czyt. DKL .... o nich to sobie na forach i komentarzach do artykułów można poczytać :D:D

 • 2011-06-30 07:31:47

  gość: ~magda

  to krajowa 8 pod kontrolą czy centrum miasta,bo wczoraj mandaty policja wlepiala na ząbkowickim rynku. panowie chcą się wykazać i dlatego tak jest......

 • 2011-06-30 07:37:00

  gość: ~Wyborca

  Czemu wykazać? Prawo o ruchu drogowym obowiązuje wszedzie nie tylko na krajowej 8 ,jeśli w centrum naszego miasta ktoś je łamie musi byc ukarany-proste.

 • 2011-06-30 18:55:45

  gość: ~hoop

  i znów dzwonek miedzy orlenem a stacją na plantach zamku.

 • 2011-07-02 21:44:38

  gość: ~Zawodowy Kierowca

  Przejeżdżam tą trasę 4-6 razy w miesiącu.
  Najczęściej łamią przepisy Panowie w Mercedesach klasy "S" np. 350, 420, 500, 600.
  Z reguły wyprzedzają na skrzyżowaniach i zakrętach przekraczając linię ciągła i łamiąc wszelkie inne zakazy (np. ograniczenie prędkości do 40, a jadą 140 km/h).
  Na nich bym zwrócił szczególną uwagę.
  A poza tym "Nowobogaccy Gówniarze" posiadający Prawo Jazdy nie więcej niż 2 lata i wydaje im się że są super kierowcami. Nie wspomnę o "Starych Dziadach i Babkach" i "Pijanych Alkoholikach", którzy jeżdżą jak chcą.
  A poza tym ta trasa powinna być wyłączona z ruchu, a zwłaszcza w rejonie Jordanowa Śląskiego, gdyż kto to widział, aby na trasie krajowej stały znaki ograniczające prędkość do 40 km/h ze względu na doły i dziury w drodze.

  Pozdrawiam
  Bez komentarza

 • 2011-07-03 11:38:46

  gość: ~rysiekzabkowice

  ostatnio dodany post

  Nie obrażaj zawodowych kierowców pisząc takie głupoty.

REKLAMA