Express-Miejski.pl

Akcja „Bus” na dolnośląskich drogach

Autobus fot.: sxc.hu

Dolnośląscy policjanci przeprowadzają dziś na drogach województwa akcję „Bus”, która będzie trwała do godz. 22.00. Wzmożone kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa przewożonych osób oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba osób wykonujących prywatny, zarobkowy przewóz osób. Do tego celu przeważnie wykorzystywane są samochody typu „bus” przystosowane do przewożenia pasażerów. Dlatego dolnośląscy policjanci przy współpracy z inspektorami transportu drogowego przeprowadzają akcję, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa osób przewożonych i innych uczestników ruchu drogowego, skierowaną głównie na skontrolowanie maksymalnej ilości pojazdów przewożących osoby, pod kątem ujawniania nieprawidłowości w zakresie warunków wykonywania przewozów, kontrolę stanu technicznego, kontrolę pojazdów komunikacji miejskiej oraz międzymiastowej, przewoźników państwowych i prywatnych oraz wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Działania te mają na celu ujawnienie i wyeliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób, w szczególności dzieci i młodzieży.

W ciągu minionego weekendu policjanci pełniący służbę na dolnośląskim odcinku autostrady i drogi nr 8 skontrolowali blisko ponad 1100 pojazdów, ujawnili 544 wykroczeń. W związku z wykroczeniami i złym stanem technicznym pojazdów funkcjonariusze zatrzymali 95 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.

Realizując działania na autostradzie policjanci zatrzymali m.in. 48 – letniego, nietrzeźwego kierowcę citroena, który prowadził pojazd mając ponad 0,7 promila. Funkcjonariusze zatrzymali także dwóch 16–latków, poszukiwanych przez KPP Świdnica.

KWP Wrocław

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA