Express-Miejski.pl

Andrzej Dominik

Andzrej Dominik fot.: Beata Klita

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Przewodniczący Rady Miejskiej V kadencji oraz Sołtys wsi Stolec.

E-M: Niestety Panie Andrzeju nie należy Pan do osób kontrowersyjnych, więc i pytań mamy do Pana niewiele. Pierwsze standardowe pytanie: ile kadencji zasiada Pan w Radzie?

Andrzej Dominik: W Radzie  Miejskiej zasiadam 5 kadencję.

E-M: Jakie ugrupowanie Pan reprezentuje?

A.D: W ostatnich wyborach startowałem z Forum Centroprawicy.

E-M: Czy oprócz przewodniczenia radzie zajmuje Pan miejsce w jakiejś komisji?

A.D: Jako przewodniczący nie jestem członkiem żadnej komisji ale uczestniczę w posiedzeniach komisji rady miejskiej.

E-M: Czy jako przewodniczący rady działa Pan globalnie, czy może lokalnie? Pojawiają się głosy, że w pierwszej kolejności dba Pan o dobro swojej miejscowości?

AD: Staram się działać  globalnie, patrząc na całość gminy. Decyzje rady zapadają kolegialnie i  większości dotyczą  spraw wszystkich mieszkańców. Do każdej sprawy podchodzę z dużym zaangażowaniem i troską niezależnie jakiego środowiska dotyczy wiejskiego czy miejskiego. Ale jak każdy radny staram się zrobić jak najwięcej dla środowiska z którego się wywodzę.

E-M: Krótko o sukcesach?

A.D: Powiem krótko-moim sukcesem jest to, że dzięki woli wyborców będąc radnym  przez 5 kadencji mogłem decydować o wielu sprawach ważnych dla mieszkańców naszej gminy między innymi o remoncie rynku, adaptacji byłej jednostki na szkołę ponadpodstawową i gimnazjum, budowie hali sportowej, orlika, remiz dla OSP, remontach świetlic wiejskich, szkół.

E-M: A porażka, bądź sprawa, która została zawieszona i nie można jej pchnąć do przodu?

A.D: Sprawa, która utknęła to dokończenie wodociągowania gminy. Ubolewam nad tym, że jako gmina nie rozwiązaliśmy tego tematu do końca.

E-M: Kim Pan jest prywatnie? Co robi, z czego się utrzymuje?

A.D: Prywatnie jestem mężem i ojcem czwórki dzieci. Utrzymuję się z gospodarstwa rolnego, które prowadzę z żoną i synem. Bez ich pomocy nie byłbym wstanie działać społecznie w organizacjach do których należę.

E-M: Czy pomiędzy pracą na gospodarstwie, co jest bardzo czasochłonne i pracą w radzie znajduje Pan czas na hobby

A.D: Tak. Udaje mi się znajdować czas na hobby, bo bez tego nie wyobrażałbym sobie egzystowania. A takim hobby jest sport. Jeśli znajdę chwilkę czasu, jest to zwykle wieczorami to staram się pobiegać, pograć w tenisa stołowego jak i również w piłkę nożną. Nieraz kosztem rodziny poświęcam czas klubowi sportowemu. Niekiedy słyszę wymówki ze strony żony, żebym dał spokój i więcej czasu poświęcił rodzinie i żebym odpoczął. Ale już taki jestem, nie lubię bezczynności. Jako działacz w klubie nie tylko jestem prezesem. Jak trzeba to sypię z kolegami linie, zakładamy siatki, gotujemy zawodnikom herbatkę sprzątamy w szatni, koszę boisko.

E-M: Wracając do pracy w radzie, jaki ma Pan pomysł na dalszy rozwój miasta i gminy?

A.D: Pomysłem na dalszy rozwój miasta to przede wszystkim konsolidacja Rady Miejskiej. W tej kadencji bywało różnie, ale udało się skonsolidować grupę, która trzeźwo patrzy na rozwój miasta. Powinna być zacieśniona współpraca miedzy organem uchwałodawczym i  wykonawczym. W dalszym ciągu powinno się kontynuować rozpoczęte inwestycje przy jak największym pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Do tego celu powinna być bardziej rozbudowana komórka w naszym urzędzie. Powiem tak, okres pozyskiwania  funduszy przez Polskę będzie się pomału kończył. Priorytetem powinna być rewitalizacja ząbkowickiego rynku, który jest wizytówką miasta. 

E-M: Czy uważa Pan, że wszystkie inwestycje, które zostały podjęte, niektóre zakończone były trafione?

A.D: Z mojego punktu widzenia jako radnego uważam ,że tak. Wszystkie inwestycje, które zostały podjęte przez ten samorząd i poprzednie są trafione. Może nie wszystkie inwestycje były konsultowane z mieszkańcami, dlatego w przyszłej kadencji powinna być większa konsultacja z mieszkańcami. Jest to samorządność i mieszkańcy powinni mieć możliwość wpływu na jakość i celowość inwestycji. 

E-M: Sprawa, która interesuje wielu mieszkańców miasta to place zabaw dla dzieci. Nasze miasto pod tym względem jest zacofane. Czy kiedykolwiek padł na sesji pomysł o utworzeniu nowych placów zabaw?

A.D: Temat tworzenia nowych placów zabaw przewijał się na sesjach rady. Przewodniczący zarządów osiedli, sołtysi , radni zgłaszali takie potrzeby. Mieli to obiecane przez burmistrza. Ubolewam nad tym, że w tej kadencji nie udało się tego zrealizować. Mam nadzieję, że w następnej kadencji ten temat będzie podjęty i kontynuowany.

E-M: Obserwowaliśmy Pana na spektaklu szopki noworocznej i widzieliśmy, że bawił się Pan swoją postacią.

A.D: Ja podchodzę do szopki z dystansem i lekką nutką autoironii. I utożsamiam się z ta postacią. Myślę, że moja postać została przez twórców szopki ujęta bardzo trafnie. Traktuje to jako zabawę i bawiłem się świetnie. 

E-M: Czy będzie Pan startował w nadchodzących wyborach?

A.D: Nie jest to wykluczone ,decyzja nie jest jeszcze podjęta.

E-M: A czy pana ambicje nie sięgają poza radę?

A.D: Nie, nie sięgają. Miałem propozycje aby startować do Rady Powiatu, Sejmiku, ale jestem przywiązany do tego środowiska i chciałbym tak kontynuować swoja działalność.

E-M: Co chciałby Pan powiedzieć swoim przyszłym wyborcom?

A.D: Bardzo trudne pytanie w tym momencie, bo nie chciałbym by to wyborcy odebrali jako kampanię wyborczą. Nigdy nie prowadziłem brutalnej kampanii, nigdy swoim wyborcom nie obiecywałem cudów. Moje kandydowanie przez kolejne kadencje polegało na tym, że poddawałem się ocenie wyborców. Jeżeli oni uznawali, że w poprzedniej kadencji zrobiłem coś dobrego dla środowiska, to ich ocena była pozytywna i uzyskiwałem kolejny mandat. Nie mogę obiecywać czegoś co jest nierealne. Ubolewam nad tym, że nie udało mi się załatwić tematu takiego jak naprawa dróg gminnych leżących na terenach wiejskich.  W poprzedniej kadencji mówiło się, że nie będziemy wchodzić w sferę naprawy tych dróg bo czeka nas kanalizacja. W tej kadencji zaczniemy kanalizować wieś Tarnów, na którą dokumentacja była zrobiona już w poprzedniej kadencji. Czekaliśmy tylko na fundusze zewnętrzne. Wracając do kwestii dróg. W nadchodzącej kadencji trzeba będzie położyć na szali zrobienie dróg gminnych wiejskich aby poprawić ich stan, bo jest katastrofalny. Dużo w tej kadencji zrobiono dla poprawy dróg na terenie miasta zapominając o drogach wiejskich. Jeśli będę radnym to sprawa dróg będzie priorytetem. 

E-M: Dziękuje bardzo za poświęcony nam czas.

A.D: Dziękuję również.

B.Klita

32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Andrzej Dominik

  2010-03-26 19:10:47

  B.Klita

  Przewodniczący Rady Miejskiej V kadencji oraz Sołtys wsi Stolec.

 • 2010-03-26 22:15:53

  gość: ~mars

  Widzę, że p. Andrzej "daje rade".W nawiazaniu do sprawy placów zabaw to chodza słuch iz niebawem będa podobo dofinansowane 3 mega place zabaw.

 • 2010-03-26 22:43:22

  bobNINJAmarley

  pożyjemy zobaczymy.

 • 2010-03-26 22:44:11

  gość: ~??

  Sprecyzuj słowo "niebawem".

 • 2010-03-26 22:51:36

  bobNINJAmarley

  No Pan Andrzej mowli ze może w przyszłej kadencji poruszą temat ..pewnie nam z tego zrobią kiełbase wyborczą , a dzieci przesiedzą lato na rynku. a co tam

 • 2010-03-26 22:54:00

  gość: ~??

  Zawsze można malca wpuścić do zasr... piaskownicy np na ul. Konopnickiej. A co tam zarazki, niech się smarkacz hartuje:) A potem do wózeczka i wieczorny spacer super oświetloną cmentarną aleją.

 • 2010-03-26 22:56:00

  bobNINJAmarley

  No przechodziłem dziś tamtedy ..znaczy się koło tej piaskownicy....o zgrozo widziałem na własne oczy jak gromkowiec zagryzł psa ktory wpadł oddać stolec :)

 • 2010-03-27 07:13:30

  gość: ~mars

  niebawem to znaczy 2-3 miesiące...podobno

 • 2010-03-27 08:17:26

  bobNINJAmarley

  A można dowiedzieć się coś wiecej na temat lokalizacji i zakresu prac

 • 2010-03-27 23:28:34

  gość: ~rysiek

  bobik, to tylko strażacy ze Stolca walczyli o samochód :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • 2010-03-28 11:14:30

  gość: ~marsjanin

  zmień sobie Rysiek forum i nie obrażaj strażaków bo nie znasz dnia i godziny,kiedy będziesz potrzebował pomocy.

 • 2010-03-28 11:26:48

  gość: ~mars

  no tak....

 • 2010-03-28 12:32:45

  bobNINJAmarley

  No i znowu to Maesjanskie "no tak..." prosilem o rozszerzenie tego komnetarza ale cisza.

 • 2012-10-22 12:19:46

  gość: ~gosc

  tak

 • 2010-11-02 11:24:01

  gość: ~wiejarek

  Ja zadam Panu inne pytanie .Czy jest Pan rutyniarzem .Bo pięć kadencji to chyba już rutyna.Czy dalej Pan kandyduje bo już" musi" czy też nie ma to znaczenia.Czy ta bajka to dalej czerwony kapturek czy może już "Pomysłowy Dobromir".Jakby trochę pofantazjować to czy Pan już wyuczył swoich następców jako prawdziwy entuzjasta biegu po może lepszą kasę.I by najmniej nie chodzi tu o dietę ,ale o wpływy.Pan zapewne dobrze zdaje sobie sprawę , iż Pana czas jak w "wielkiej grze" upłynął .W młodości siła,a w Panu winna być tylko odwaga to zrozumieć.jarekwie

 • 2012-09-15 10:22:47

  gość: ~sprawiedliwy

  http://zabkowice.express-miejski.pl/forum_post/54982,re-jak-chlop-z-psl-u-trzyma-sie-ziemi-nielegalna-dzierzawa.html#last

 • 2012-09-15 15:31:57

  gość: ~z lotu ptaka

  Na szczęście są jeszcze prawdziwi społecznicy, gotowi poświęcić się"pro publico bono", i to zupełnie bezinteresownie, gratuluję wszystkim szczęśliwym mieszkańcom i miasta i gminy.pozostaje tylko Wam pozazdrościć, strzeżcie więc tego SKARBU jak żrenicy oka i oby w następnej kadencji ponownie zechciał wystartować, być może padnie rekord 6 a może 7 kadencja co Daj Wam Wszystkim Boże.Amen

 • 2012-09-16 10:52:26

  gość: ~Bardzianin A.K.

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-10-23 19:15:33

  gość: ~Bodzio

  Bardzianin A.K.- napewno lepszy od ciebie!

 • 2012-12-08 09:01:57

  gość: ~obcy

  Beton - nie do ruszenia. I jak ma Wam w tych Ząbkowicach być dobrze?

 • 2012-12-10 11:38:38

  gość: ~OBSERWATOR Z BOKU

  To ze Andrzej Dominik, facet bez wykształcenia i jakiejkolwiek wiedzy przez kilka juz kadencji piastuje funkcje Przewodniczacego Rady Miejskiej pokazuje jakie sa naprawdę Ząbkowice Śląskie. To ogon wsrod miast Dolnego Śląska, pozbawiony inteligencji i kultury, gdzie "elity" to "dokształt za masło", gdzie co zdolniejsi opuszczają w pośpiechu to miasto bo tutaj nie potrzeba znających się na czymś ludzi i tutaj nie mają szans. I mamy co mamy, a pan Dominik - "człowiek zaufania publicznego" jeszcze długo będzie na topie!

 • 2012-12-10 14:55:02

  gość: ~

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-10 15:51:47

  gość: ~KiTa

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-11 00:19:54

  gość: ~do kita

  (this post was banned by administrator)

 • 2012-12-11 17:33:42

  gość: ~obcy

  Skoro tyle lat grzeje stołek, to chyba się nadaje, za ładne oczy go nie wybrali.
  I potrafi się postawić , - na spotkanie z senatorem "najjaśniejszej" się nie pofatygował.

 • 2012-12-11 18:58:14

  gość: ~mieszkaniec sasiedniej gminy

  Kliknijecie na art. o otwarciu kawałka nowej drogi w Tarnowie i kogoż tam widzimy , ano jako operator nożyczek ten samiuśki powiatowy prawie mąż stanu, przecviez w towarzystwie pana Starosty, Andrzej Dominik.Tak ten sam co to niby nie wycyganił od gminy i dzierżawił lata całe za friko pól powiatu prawie.A łgał przed prokuratorem ,że to synuś jest gospodarzem na tych gruntach ,teraz znowu wyciekło z prokuratury,że to jednak tatko grunta obrabiał i korzyśći czerpał.Ale nic to my jedna z fistaszkiem sitwa i swojakowi krzywdy nie damy zrobić

 • 2012-12-11 19:08:36

  gość: ~gość

  Tylko POdziwiać tak dobrane towarzystwo wzajenmnej adoracji.

 • 2013-04-20 15:02:15

  gość: ~rolnik

  Naśladowca A.D rolnik-radny z Przyłęku niejaki Sitting Bull uznany został przez swoich kolegów i koleżanki z rady za niewinnego przepisania dzierżawionych gminnych gruntów na swoją małżonkę. Decyzja Rady została jednak uznana przez organ kontrolny za NIEWAŻNĄ.

 • 2013-08-04 12:26:28

  gość: ~małorolny

  To w końcu winny czy niewinny? Ile lat tak prosta sprawa będzie się jeszcze ciągnęła?

 • 2015-03-13 13:59:26

  gość: ~Szymek

  Widać niewinny skoro go wybrali sołtysem roku na Dolnym Śląsku

 • 2015-03-13 17:02:44

  gość: ~bul

  na soltysa to sie nadaje -jaki soltys taki stolec ale zeby go wybrac na przew, rady to porazka szczegolnie po tylu aferach z jego udzialem!!!!!!

 • 2015-03-13 17:19:28

  gość: ~zboku

  Radni na przewodniczącego Rady wybierają najlepszego spośród siebie.
  Jak to był najlepszy kandydat to jak ta rada musi być......?

 • 2015-03-14 14:29:27

  gość: ~biegunka

  ostatnio dodany post

  rada siegnela strolca-to takie proste

REKLAMA