Express-Miejski.pl

Zatrzymani na szlakach komunikacyjnych

fot.: Sudecki Oddział Straży Granicznej

Kolejnych troje cudzoziemców zatrzymali funkcjonariusze SOSG, którzy przebywali w Polsce wbrew obowiązującym przepisom.

Realizując zadania w ochronie głównych szlaków komunikacyjnych funkcjonariusze zatrzymali w powiecie kłodzkim obywatelkę Białorusi, która przeterminowała pobyt w RP i przekroczyła granicę czesko - polską bez uprawniających do tego dokumentów. Pozostałych dwóch cudzoziemców, obywateli Ukrainy, zostało zatrzymanych w powiecie wrocławskim i średzkim. Pierwszy z nich przekroczył granicę państwową przy użyciu podstępu. Okazało się, że w grudniu ubiegłego roku ww. wydano decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski w związku z jego nielegalnym pobytem, do której się zastosował, jednak niecałe trzy miesiące później Vlodymyr P. wyrobił sobie na Ukrainie paszport na inne nazwisko i ponownie przyjechał do Polski, gdzie podejmował się różnych prac dorywczych. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów i poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat.

Drugi z nich został zatrzymany na autostradzie A4 w związku z uzasadnionym podejrzeniem wyłudzenia polskiej wizy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna, choć deklarował wykonywanie pracy w Polsce i uzyskując w tym celu dokument wizowy, wcale nie zamierzał pracować w naszym kraju. Chciał dotrzeć do Francji i tam podjąć pracę zarobkową. Poddając się dobrowolnie karze (na podstawie art. 335 kpk) prokurator wymierzył mu karę 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Cała trójka, w związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach, została zobowiązana decyzjami administracyjnymi do opuszczenia Polski.

Sudecki Oddział Straży Granicznej

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA