Express-Miejski.pl

Majówkowe rajdy pijanych kierowców

Piłeś? Nie jedź! fot.: materiały prasowe

Podczas długiego weekendu majowego w 2011 r. Policja zatrzymała 2268 nietrzeźwych kierowców. Przez pięć dni kierowcy pod wpływem alkoholu spowodowali 54 wypadki, w których zginęło 7 osób, a 63 zostały ranne.

Przed zbliżającym się wyjątkowo długim weekendem majowym rusza tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej "Piłeś? Nie jedź!".

Emisja spotów reklamowych w telewizji, kinach, jak również dystrybucja plakatów i ulotek kampania ma na celu przestrzeganie kierowców przed prowadzeniem po alkoholu i apelować o zachowanie trzeźwości na drogach.

Wzmożone kontrole drogowe w całym kraju zapowiada także współpracująca w ramach kampanii Policja. Kampania, organizowana już od czterech lat, realizowana jest w ramach rządowego programu "Razem bezpieczniej".

Podczas długiego weekendu majowego trzeba się liczyć ze wzmożonym ruchem na drogach związanym z wyjazdami i powrotami z odpoczynku. Ten czas również sprzyja wypadkom, zwiększonej brawurze kierowców, w tym prowadzeniu pojazdów po alkoholu. Poprzez kampanię "Piłeś? Nie jedź!" apelujemy do kierowców i osób im towarzyszących, aby nie podejmowali niepotrzebnego ryzyka decydując się na jazdę po spożyciu jakiegokolwiek alkoholu. Takie zachowanie może mieć bowiem tragiczne skutki dla nich samych, jak również innych, często postronnych osób. Nasz przekaz jest jasny - zero alkoholu, jeżeli masz zamiar wsiąść za kierownicę. Gdy w 2007 roku mieliśmy długi majowy weekend, porównywalny z tym jaki nas czeka w tym roku, Policja zatrzymała 4044 nietrzeźwych kierowców. Warto zatem podejmować prewencyjne akcje edukacyjne i kontrole policyjne, aby podczas zbliżającej się majowej przerwy te niechlubne statystyki nie zostały pobite - mówi Leszek Wiwała, prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, organizatora kampanii "Piłeś? Nie jedź!".

Kampania „Piłeś? Nie jedź” jest organizowana cyklicznie przez ZP PPS od 2008 roku. Partnerami są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Komenda Główna Policji, Instytut Transportu Samochodowego, Polski Związek Motorowy, Fundacja "Krzyś" oraz koncern paliwowy BP.

materiały prasowe / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA