Express-Miejski.pl

Regaty żeglarskie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu

fot.: AM / Express-Miejski.pl

Po raz ósmy policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej wystartują w regatach żeglarskich by walczyć o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Zawody będą rozgrywane w klasie OMEGA w dniach 26 i 27 maja br. na Jeziorze Sławskim.

Uczestnikami regat mogą być funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz służby mundurowe. Udział zgłaszają osoby zainteresowane, następnie, zgodnie z regulaminem, odbywa się selekcja i dopiero na podstawie pozytywnej oceny ekipa dopuszczana jest do regat – mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Dzieci uczestników, choć mówimy już bardziej o młodzieży, również uczestniczą w regatach. Zwykle bowiem jest tak, że załoga składa się z trzech osób – dwóch dorosłych oraz jednego dziecka czy też młodej osoby, do 18 r.ż. – dodaje.

Organizatorami VIII Regat Żeglarskich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu są: klub żeglarski „Wodnik”, istniejący przy Niezależnych Samorządnych Związkach Zawodowych Policjantów Garnizonu Wrocławskiego oraz Zarząd Terenowy KPP Świdnica.

Zgodnie z informacjami, które posiadam na dzień dzisiejszy w zawodach weźmie udział 15 ekip, ale ile faktycznie się zgłosi i ile będzie ostatecznie dopuszczonych do samych regat na chwilę obecną trudno jest powiedzieć. Do imprezy został praktycznie miesiąc więc jeszcze trochę trzeba poczekać, aby mieć pełną jasność – podkreśla nadkom. Zaporowski.

W ubiegłorocznych regatach Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wywalczyła załoga reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Polkowicach ze sternikiem Urbanem Wątorem.

Szczegółowe informacje można uzyskać po numerem telefonu 71 871 39 68.

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Regaty żeglarskie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu

  2012-05-12 23:55:43

  Express-Miejski.pl / Sylwia St

  Po raz ósmy policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej wystartują w regatach żeglarskich by walczyć o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

 • 2012-05-14 11:30:27

  gość: ~HJ

  ostatnio dodany post

  Czy to artykuł, czy urzędowe pismo?

REKLAMA