Express-Miejski.pl

Wigilijne Dzieło Pomocy Bardo2019 r.

Data: 2019-12-09 - 2019-12-20 Bardo, Noworudzka 3

Podaruj potrzebującym godne święta.
Świąteczna Zbiórka Żywności w ramach
2 Edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy z Miasta I Gminy Bardo.

9 Grudnia 2019 r rozpoczynam jako Jan Pluta, mieszkaniec Miasta Bardo organizować :

Świąteczną Zbiórkę Żywności która będzie odbywać się od dnia 9.12.2019 do 22.12.2019r.

Mieszkańcy Barda będą mogli wzorem poprzedniego roku w ramach pomocy uboższym mieszkańcom Barda ofiarować dary w postaci artykułów żywnościowych, chemicznych i drobnych przemysłowych służących do przygotowania, spędzenia godnie Wigilii Bożego Narodzenia i świąt.

To ważna inicjatywa.

Dzięki tej Inicjatywie każdy może się przyczynić do tego, aby osoby najuboższe nie musiały wybierać między kupnem jedzenia na święta a na przykład leków, zapłaty czynszu, mediów itp. Sytuacja natomiast wielu mieszkańców jest dość trudna, by nie mówić katastrofalna.

Zachęcam Mieszkańców Barda aby tak jak co roku, przyłączyli się do tej akcji, pokazując jaka jest " moc i serce , wiara, zrozumienie i nasza miłość względem uboższych mieszkańców "

Starałem się w 2018 r i staram cały czas zauważać potrzebę osób potrzebującym, rodzin, dzieci, seniorów, osób z niepełnosprawnościami fizycznymi, w szczególności na świąteczny stół organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. Chodź działam też w całym roku a nie tylko od " wielkiego dzwonu " . Mój kontakt dla zainteresowanych chęcią przyłączenia się, wsparcia i pomocy to Jan Pluta numer tel. 514538956, e-mail pluta_jan@wp.pl, strona https://www.facebook.com/bardo2018

Przy ostatniej zbiórce żywności w 2018 r , w ciągu 10 dni udało się stworzyć 37 paczek żywnościowych przemysłowo - gospodarczą, paczki z zabawkami, grami, maskotkami dla dzieci.

W Tym roku postanowiłem opieką otoczyć i realizuję projekt na rzecz osób z niepełnosprawnościami fizycznymi to jest seniorów i seniorek których osobiście znam. Nie ukrywam iż dla mnie dzisiejsi "Bohaterowie" jakim są osoby starsze, które wymagają wyjątkowej opieki nie tylko mojej a całej społeczności są Priorytetem. A ich codzienność w wielu przypadkach jest bardzo trudna.

Podaruj potrzebującym godne święta

Zebrane produkty trafią do kilkudziesięciu osób.
Tak robiliśmy z Ojcem Michałem Reinke i tak te dzieło kontynuuje na miarę swoich możliwości. Już wielokrotnie udowadniałem przede wszystkim sobie że jak się chce to i można wiele uczynić wokoło dobrego.

Ten rok nie będzie inny.

Pracuję, by starsi, biedni, chorzy i niepełnosprawni mogli żyli godnie i mieli co jeść. Dzięki przekazanym produktom uda się dla tych potrzebujących osób wyczarować kolację na Wigilie, posiłki na święta, trochę potrzebnych przedmiotów, spraw do utrzymania czystości .

Mieszkańcy Barda od 9.12.019 do 22.12.2019 mogą przekazać żywność długoterminową (tj. Makarony, mąkę, kasze, warzywa, owoce konserwowane w słoikach , puszkach czy opakowaniach próżniowych, słodycze, bakalie, olej, konserwy, kawę ,cukier, herbatę, gotowe produkty żywnościowe w słoikach). Chodzi o produkty które nie ulegną zepsuciu lub zniszczeniu lub nadgniciu w przypadku warzyw i owoców. Dokładniejszy wykaz artykułów będzie dostępny pod materiałem filmowym.

Osoby, które nie mogą osobiście przekazać produktów, sami mogą stworzyć, będąc w marketach, sklepach, dyskontach spożywczych : paczkę żywnościową według swojego uznania która odbiorę od darczyńcy i przekażę osobie, rodzinie potrzebującej. Będą też te osoby mogły dokonać wpłaty na portal Pomagam.pl gdzie będę zbierać środki na zakup artykułów żywnościowych, chemicznych i produktów przemysłowych. Czynimy to na portalu

www.pomagam.pl/wigilia2019r

Swoim i myślę ze działaniem wspaniałych mieszkańców Barda możemy pomóc przywracać godność, przekazując żywność wspierających ludzi ubogich, emerytów, rencistów, samotne matki, i wielodzietne rodziny których nie stać na zakup żywności i codziennie mierzą się z wyborami: jedzenie na miesiąc czy czynsz za mieszkanie, media, opłaty, rachunki.

Dodatkowo chce zorganizować Kolacje w Wigilijne dla grup osób czujących się wykluczonymi społecznie z problemami patologii z którą żyją.

Bardzo proszę o udostępnianie tego postu na osiach czasu na swoich kontach Facebook i innych. Będę bardzo wdzięczny za każdą podana dłoń i każde udostępnianie informacji

dodane przez: Jan Pluta

foto_private_policy

REKLAMA


REKLAMA