Express-Miejski.pl

Jak co roku - akcja Znicz

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Katarzyna Mendak / Express-Miejski.pl

Ze względu na zbliżające się święto - Dzień Wszystkich Świętych mundurowi będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach.

- Listopad to miesiąc wzmożonych działań Policji ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, zwłaszcza w okresie uroczystości „Wszystkich Świętych” oraz „Zaduszek”. W tym okresie znacząco nasila się ruch przy cmentarzach i w okolicach kościołów, a także na drogach dojazdowych do większych miast. Dlatego już od najbliższego weekendu o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień będzie czuwać nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach Dolnego Śląska i odwiedzających miejsca spoczynku swoich bliskich - komentuje rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

Działania policji rozpoczynają się tydzień przed świętem, a zakończą się tydzień po nim ze względu na to, że wiele osób właśnie w tym okresie decyduje sie na długą podróż na cmentarze, na których mają pochowanych swoich bliskich. Dzięki akcji Znicz 2014 policjanci będą dbali, aby kierowcy ograniczyli negatywne zachowania na drogach i bezpiecznie dotarli do celu.
- Intensywność działań dostosowana zostanie do przewidywanego natężenia ruchu i lokalnych uwarunkowań - dodaje.
Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz właściwego przewożenia dzieci, będą sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów czy właściwe używanie świateł. Ze względu na to, że w tym roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące noszenia przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych, policjanci będą sprawdzać czy osoby te stosują się do nowych przepisów prawa.

Dodatkowo mundurowi będą obejmować nadzorem miejsca, w których zmieni się tymczasowa organizacja ruchu drogowego. - Czynności podejmowane przez policjantów będą miały przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu drogowego daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak też w bezpiecznym dotarciu do cmentarzy i samego poruszania się przy nich - tłumaczy rzecznik prasowy dolnośląskiej policji. Funkcjonariusze będą patrolować okolice cmentarzy i terenów przykościelnych. Zwiększonym nadzorem policjanci obejmą także dworce kolejowe i autobusowe oraz komunikację zbiorową.

Policjanci ostrzegają także przed złodziejami, którzy wykorzystując wzmorzony ruch na cmentarzach kradną portfele i torebki pozostawione bez opieki. O tym jak bezpiecznie spędzić okres świąteczny pisaliśmy TUTAJ.

Katarzyna Mendak / Dolnośląska policja

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jak co roku - akcja Znicz

  2014-10-27 13:04:51

  Katarzyna Mendak / Dolnośląs

  Ze względu na zbliżające się święto - Dzień Wszystkich Świętych mundurowi będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach.

 • 2014-10-27 16:54:03

  gość: ~KL

  ostatnio dodany post

  wzmorzony !!!

REKLAMA